Polecamy

Domowe (i darmowe) pomysły na relaks w domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W obecnych czasach relaks jest jednym z najbardziej pożądanych i zaniedbanych rzeczy. Nadmiar obowiązków i stres z nimi związany negatywnie wpływa na nasze ciało i umysł. Jesteśmy wiecznie zmęczeni i smutni. Warto poszukać rozwiązania tej sytuacji i znaleźć sposoby na łatwe odprężenie. 

1. Naucz się świadomie oddychać

Trening uważności poprzez świadome oddychanie jest praktykowany m.in. w jodze i mindfulness. Aby dojść do perfekcji potrzeba trochę czasu, jednak najważniejsze w nim jest samo oddychanie, a to najbardziej pierwotny i ludzki odruch. Wykonując tę czynność świadomie, zauważysz, że oddech składa się z czterech etapów, czyli wdech – pauza – wydech – pauza. Zatrzymując świadomie wydech, wyciszasz kotłujące się emocje. Kontrola oddechu sprawia, że tętno zwalnia, a napięcie zostaje rozładowane. 

2. Rozładuj nerwy przy muzyce

Muzyka ma bardzo duże znaczenie w naszym życiu. W zależności od tego, jaką osobą jesteś, możesz się wyciszyć na dwa sposoby. Pierwszy z nich wpływa na ukojenie organizmu. Wyobraź sobie ciepły wieczór, pachnące świeczki i klasyczną, relaksującą muzykę. Przy niej zatrzymasz się na chwilę i uspokoisz tętno. To jest osiągalne i na dodatek darmowe. Drugi sposób jest przeciwieństwem pierwszego. Włącz energetyzującą muzykę i zacznij tańczyć. Pozwoli Ci to dotlenić organizm, rozładować buzujące emocje i spalić nieco kalorii. 

3. Pójdź na spacer lub poćwicz w domu

Na szczęście każde z tych rozwiązań jest darmowe i daje niesamowite efekty. W cieplejsze dni idź na spacer, przejdź się do parku lub wyjedź za miasto. Odetchnij świeżym powietrzem, a zmartwienia wyrzuć z głowy. Jeśli nie lubisz spacerów, polecamy skorzystać z darmowych treningów w Internecie. Nie muszą być ciężkie, ważne, aby oczyściły Twoje myśli, zafundowały sporą dawkę serotoniny – hormonu szczęścia i przywróciły Ci uśmiech.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować się do kursu na sternika motorowodnego – praktyczne porady i wskazówki
Jak przygotować się do kursu na sternika motorowodnego – praktyczne porady i wskazówki
Przygotuj się efektywnie do kursu na sternika motorowodnego! Z naszymi praktycznymi radami i wskazówkami, poznasz co jest najważniejsze podczas szkolenia i jak spokojnie przebrnąć przez egzamin.
Dlaczego warto skorzystać z usług biura podróży?
Dlaczego warto skorzystać z usług biura podróży?
Warto rozważyć skorzystanie z ich usług, szczególnie w przypadku bardziej skomplikowanych podróży.
Jak bielizna spłaszczająca może poprawić samopoczucie i pewność siebie
Jak bielizna spłaszczająca może poprawić samopoczucie i pewność siebie
Odkryj sekrety bielizny kształtującej i dowiedz się, jak może ona polepszyć twoje samopoczucie i podkreślić twoją pewność siebie. Niezależnie od typu sylwetki, ta bielizna jest kluczem do poczucia się pewnym siebie i komfortowo na co dzień.
Ostatnie wpisy