Polecamy

Spływ kajakiem dla dwojga – pomysł na aktywny weekend lub oryginalną randkę

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Spływy kajakowe zyskują w ostatnich latach dużą popularność. Dlaczego warto wybrać się na kajaki?

Sport dla każdego

Jedną z największych zalet pływania kajakiem jest to, że sport ten może uprawiać każdy. Spływy kajakowe są podzielone na trasy o różnych poziomach trudności, więc można wybrać spływ dopasowany do własnych potrzeb i umiejętności. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z kajakami mogą wybrać trasę dla rodzin z dziećmi i psami. Wówczas poziom trudności jest najniższy, nie trzeba przenosić kajaków, woda nie jest głęboka, nie ma zbyt wielu przeszkód na trasie, a nurt wody nie jest silny.

Osoby o większym doświadczeniu i lepszej sprawności fizycznej mogą wybrać nieco trudniejsze warianty. Poziom średniozaawansowany to zazwyczaj dłuższa i bardziej skomplikowana droga, ale wciąż do przepłynięcia bez większych kłopotów. Najbardziej wymagające są spływy kajakowe wzorowane na górskich trasach. Tam wyższy poziom umiejętności pływania kajakiem jest niezbędny. Trasa może być wyboista, z wieloma przeszkodami, nawet takimi jak małe wodospady czy przełęcze i  wymagająca przenoszenia kajaków kilka razy na całej, kilkugodzinnej drodze.  

Nie wymaga dodatkowego przygotowania i sprzętu 

Pływanie kajakiem jest o tyle dobrym pomysłem na rodzinną aktywność czy wspólną randkę, że nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Aktywne spędzanie czasu często może wiązać się z dodatkowym szkoleniem, zakupienie odpowiedniego wyposażenia czy wcześniejszego przygotowania. W przypadku kajaków wystarczy ubrać się w strój, który może się zmoczyć lub zniszczyć podczas podróży i zarezerwować kajaki na konkretną godzinę. Całe przygotowanie do startu spływu trwa zaledwie kilka minut, a potrzebne wyposażenia wynajmuje się w specjalnej firmie obsługującej spływy kajakowe. 

Transport na miejsce spływu, jak i powrót do bazy również zapewnia organizator. Samo pływanie kajakiem również nie wymaga dodatkowych instrukcji. Ruchy przychodzą dość naturalnie, a kontrolowanie kierunku płynięcia kajaka łatwo opanować w kilka minut. 

Idealna okazja na poznanie siebie 

Choć pozornie spływ kajakowy może się wydawać prostą i przyjemną aktywnością dla dwojga, to w rzeczywistości często bywa dużym testem znajomości. Nawet na spływach o niskim poziomie trudności na trasie pojawiają się przeszkody, które należy wspólnie pokonywać. Zgranie, wspólna praca na kajaku i umiejętność dogadania się to elementy, które z pewnością każda para będzie musiała razem przetestować w trakcie podróży.

Spływ kajakowy to także świetna okazja do poznania siebie. W kryzysowych sytuacjach będzie można dowiedzieć się, jak partner działa pod presją i jak szybko dostosowuje się do nowej sytuacji. W momentach spokojnej podróży będzie można spokojnie porozmawiać i lepiej się poznać, bowiem piękne okoliczności przyrody i panująca wokół cisza sprzyjają długim konwersacjom i dodają całemu doświadczeniu intymności.

Zdj. główne: Christian Bowen/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny obraz olejny, który wpasuje się do wystroju naszego domu?
Jak wybrać idealny obraz olejny, który wpasuje się do wystroju naszego domu?
Odkryj sekrety wyboru idealnego obrazu olejnego, który doda twojemu domu unikalnego charakteru i stylu.
Jakie rodzaje sejfów można kupić?
Jakie rodzaje sejfów można kupić?
Rodzaje sejfów można podzielić na wiele kategorii, w zależności od ich zastosowania, poziomu zabezpieczeń i wielu innych czynników.
Kamperem na wakacje z przyjaciółmi – jak zorganizować podróż dla większej grupy osób?
Kamperem na wakacje z przyjaciółmi – jak zorganizować podróż dla większej grupy osób?
Podróżowanie kamperem to coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu, która daje nie tylko poczucie wolności, ale również niezapomniane wrażenia związane z odkrywaniem nowych miejsc. Podróż kamperem w gronie przyjaciół to świetne rozwiązanie, ponieważ dzięki temu koszty podróży są mniejsze, co więcej można wspólnie cieszyć się wyjątkowymi chwilami. Jak zorganizować taki wyjazd dla większej grupy osób?
Ostatnie wpisy