Polecamy

Wakacyjna podróż kamperem – to musisz wziąć pod uwagę!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon urlopowy za pasem, dlatego wiele osób planuje już swoje wymarzone wakacje. Szalona przygoda w kamperze to bardzo kusząca i coraz częściej wybierana opcja. Zwłaszcza młodzi, żądni przygód, a nie wygody ludzie chętnie decydują się na caravaning. Zobacz, jak zaplanować wakacje w kamperze!

Wynajem kampera

Pierwszą i bardzo przemyślaną decyzją, jaką musisz podjąć jest to, jakiego kampera wybrać. Różnią się one od siebie rozmiarem, jakością, standardem wnętrza i oczywiście ceną. W zależności od tego, czego oczekujesz od swoich wakacji, wybierz odpowiedni model auta. Jeśli to tylko kilkudniowy wypad nad jezioro, a kamper ma być Waszym hotelem, lepiej postawić na droższy model z większymi wygodami. Natomiast jeśli nastawiacie się na zwiedzanie, podróże po całej Polsce i okolicach, a kamper ma być tylko miejscem, gdzie złapiecie kilka godzin snu przed kolejną przygodą, lepiej jest wydać mniej na wynajem kampera, a więcej na paliwo i bilety wstępu w różne ciekawe miejsca.

Parę naszych kamperów zjechało na szybki przegląd🔧
Meldują się w gotowości do wakacyjnych podróży 🏖🏜🏔
Do zobaczenia dla szczęśliwców odbierających kampery w tym tygodniu 😍🚚🥰

Opublikowany przez Wynajem kamperów -Sunday Travel Środa, 26 maja 2021

Koszty wakacji

Poza wynajęciem pojazdu, do wakacji w trasie należy doliczyć koszty paliwa (a kamper potrafi “wypić” go sporo), jedzenie, opłaty postojowe, na przykład na polu kempingowym lub parkingu. Jedzenie również trzeba zapewnić sobie samemu. Absolutnie nic nie jest wliczone w cenę wakacji w kamperze, więc dla małego grona osób takie wakacje mogą okazać się kosztowne. Najlepiej jest zebrać większą paczkę znajomych i złożyć się na wynajem odpowiednio dużego kampera.

Weź pod uwagę, że w niektóre miejsca prowadzą tylko drogi płatne, a w różnych destynacjach ceny postojów mogą bardzo się od siebie różnić. Do tego opłaty wstępu do muzeów, parków narodowych i innych miejsc turystycznych, które warto zobaczyć na trasie i liczba zaczyna rosnąć.

Pamiętaj też o tym, że kamper nie zawsze pozwala na gotowanie ciepłych posiłków. Może się okazać, że kuchnia w kamperze jest niesprawna lub nie ma w nim w ogóle kuchenki, a jedynie blat i zlew kuchenny. W takim wypadku trzeba też doliczyć ceny ciepłych posiłków w przydrożnych zajazdach lub knajpach.

Trasa wycieczki

Aby wakacje w trasie były udane, warto zaplanować drogę i atrakcje wcześniej. Spontaniczny wyjazd w długą drogę może skończyć się długim błądzeniem lub długim zastanawianiem się, w którą stronę ruszyć. Zaplanuj trasę tak, aby móc zobaczyć jak najwięcej interesujących dla Ciebie oraz reszty ekipy atrakcji i nie nudzić się. Przy planowaniu drogi musisz też wziąć pod uwagę to, ilu kierowców jedzie z Tobą. W pojedynkę bardzo trudno jest prowadzić kamper przez całe wakacje, najlepiej jest zmieniać się w kilka osób co jakiś czas. Dzięki temu każdy wczasowicz zdąży odpocząć i użyć sobie urlopu, zamiast całą drogę spędzać w szoferce. Ta kwestia jest tym bardziej ważna, jeśli zamierzacie na wakacjach pić alkohol. Wtedy zmiana kierowcy co jakiś czas będzie najbardziej fair wyjściem.

Jak spakować się na podróż kamperem?

Pakowanie torby lub plecaka na tego typu wyjazd zależy w dużej mierze od tego, jaki wyjazd ma mieć charakter. Jeśli jedziesz na zwiedzanie i piesze wędrówki, zabierz dwie pary wygodnych butów, kurtkę przeciwdeszczową i przeciwwiatrową oraz sportowe ubrania. Warto też mieć ze sobą kostium kąpielowy, ponieważ wtedy możesz nie tylko kąpać się w jeziorach, lecz także na przykład umyć się w dużej grupie pod wężem ogrodowym lub wspólnym prysznicem na polu kempingowym. Na pewno zabierz spray na komary i kleszcze i krem z filtrem przeciwsłonecznym, by nie spalić się na słońcu.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zakup biletów online na spektakle – korzyści wynikające z tego rozwiązania
Zakup biletów online na spektakle – korzyści wynikające z tego rozwiązania
Odkryj wygodę zakupu biletów na spektakle przez internet. Czy to konieczność w dzisiejszych czasach? Dowiedz się więcej i zdecyduj sam!
Rozwiewanie mitów o kondensatorach: praktyczny przewodnik dla użytkowników serwisu physicsforelectronics.com
Rozwiewanie mitów o kondensatorach: praktyczny przewodnik dla użytkowników serwisu physicsforelectronics.com
Zapraszamy do artykułu, który demaskuje popularne błędne przekonania na temat kondensatorów. Dowiedz się więcej o kondensatorach od strony praktycznej, opartej na solidnej wiedzy eksperckiej.
Odkrywając tajniki jogi – droga do lepszego samopoczucia i zdrowia
Podróż w głąb siebie dzięki jogi. Zobacz, jak ten starożytny system może poprawić Twoje samopoczucie i zdrowie.
Ostatnie wpisy